2-Pack Härdat Glas iPhone 7 Plus Skärmskydd HD - 9841495

  • Artikelnr: 9841495
  • 598 antal i lager

259.92kr  89.88kr
Spara: 65% mindre

   Rated 4.78   reviews [145]

Produktnummer: 9841495

Härdat glas
Utmärkt skärmskydd för iPhone 7 Plus som skyddar skärmen mot smuts, skador, repor och stötskador.

Oljeavstötande ytbeläggning
Skärmskyddet är behandlat med oljeavstötande ytbeläggning, Det gör att skärmskyddet är lättrengjort, skyddar mot smuts och minskar risken för fingeravtryck vid användning.

9H
Skärmskyddet har en skyddsstyrka på 9H vilket gör det mycket tåligare än ett vanligt skärmskydd och skyddar skärmen effektivt mot repor och skador.

Lättapplicerat
Skärmskyddet är lätt att applicera och tack vare den speciella utformningen så slipper du bubblorna på skärmen.

Förpackningen innehåller:
2 x Härdat glas till iPhone 7 Plus.
2 x Rengöringsduk
2 x Spritservett
2 x Dammabsorberare