Stöttåligt skal HTC Desire 820 - 1620397

  • Artikelnr: 1620397
  • 954 antal i lager

288.34kr  181.25kr
Spara: 37% mindre

   Rated 4.79   reviews [199]

Produktnummer: 1620397

Två lagers stöttåligt skal i snygg design till HTC Desire 820, silikon skalet ger ett mycket bra grepp och skydd, inbyggt ställ.
Detta Armor silikon skal är uppbyggt av två lager, dvs ett TPU skal (silikon) och ett plast skal med inbyggt ställ / kickstand för tex filmvisning.
Stötsäkert skal av hög kvalitè och snygg design. Modell anpassat skyddsskal med utskärningar för kontakter, knappar, kamera etc, ger tillgång till telefonens funktioner.
Tillsammans är de två skydds skalen ett extra säkert skydd.
Skyddar din mobil från repor, stötar, smuts, vibrationer och ger ett snyggt utseende och riktigt skönt grepp och minskar risken att du råkar tappa telefonen.

Ett perfekt skal för tuffa förhållanden och utformat att på bästa sätt skydda din mobil från skador.

Skydda din telefon innan det är för sent!

Specifikationer
Färg: Välg tillgänglig färg
Material: Polycarbonat / Thermoplastic Plast/Silikon PC/TPU
Passar: HTC Desire 820
Modellnr: 820
Funktion: Stöttåligt skyddsskal / ställfunktion